Devises 

  
   Votre panier
 
   Quantité de marchandises:
   0 articles
 
   Totale
   0,00 zł
   Votre panier
 
   Quantité de marchandises:
   0 articles
 
   Totale
   0,00 zł
   Votre panier
 
   Quantité de marchandises:
   0 articles
 
   Totale
   0,00 zł
   
    Société  Végétation Étang  Jardin   Lac   Pool   Fontaine   Wyprzedaż   Conseils   Galeries 
     Connexion >>>
 

REGULAMIN SKLEPU AQUAFLORA 

 
1. INFORMACJE OGÓLNE

1.1 Właścicielem sklepu internetowego www.aquaflora.pl jest firma AQUAFLORA, (zwana dalej Sprzedającym).

1.2. Nazwy „AQUAFLORA”, „aquaflora.pl” oraz logo AQUAFLORA są zastrzeżone i nie mogą być używane w reklamie i publikacjach pokrewnych bez pisemnej zgody firmy AQUAFLORA.

1.3. Zawartość niniejszej witryny (teksty, grafiki, loga, mechanizmy, oprogramowanie i rozwiązania, specyfikacje techniczne i opisy produktów, zawarte pliki) oraz wszystkie jej fragmenty stanowią własność firmy AQUAFLORA oraz firm zależnych i są wykorzystywane przez firmę AQUAFLORA na podstawie odpowiednich licencji.

1.4. Cała zawartość niniejszej witryny jest objęta ochroną, wynikającą z przepisów polskiego i międzynarodowego prawa autorskiego. Kopiowanie w celach komercyjnych lub nieprywatnych, powielanie, rozpowszechnianie jakąkolwiek metodą poligraficzną, czy elektroniczną, jakiekolwiek inne wykorzystywanie w całości lub we fragmentach informacji, danych oraz innych treści pochodzących z witryny internetowej znajdującej się pod adresem www.aquaflora.pl bez zgody właściciela, jest zabronione.

 

2. REJESTRACJA KLIENTA

2.1. Klient zobowiązany jest do zgodnego ze stanem faktycznym wypełnienia "formularza rejestracyjnego".

 

3. PRZYJĘCIE I REALIZACJA ZAMÓWIENIA

3.1. Przez złożenie zamówienia należy rozumieć wypełnienie "formularza zamówienia" znajdującego się na stronach sklepu.
3.2. Osoba fizyczna składająca zamówienie musi mieć ukończone 18 lat oraz posiadać pełną zdolność do czynności prawnych.
3.3. O zmianach statusu zamówienia Klient zostanie poinformowany pocztą elektroniczną na adres e-mail podany w "formularzu rejestracyjnym".
3.4. Zamówienia są potwierdzane poprzez e-mail i/lub telefonicznie. Zamówienia, których nie uda się potwierdzić, nie będą realizowane.
3.5. Sprzedający zastrzega sobie prawo do odstąpienia od realizacji zamówienia, jeżeli dane podane przez Kupującego w formularzu będą niepełne.
3.6. Ceny towarów znajdujących się w ofercie Sklepu Internetowego wyrażone są w polskich złotych i zawierają podatek VAT. Podane ceny nie obejmują kosztów przesyłki.
3.7. Koszt dostarczenia przesyłki pokrywa Klient.
3.8. Sprzedający zobowiązuje się w ciągu 48 godzin od otrzymania zamówienia potwierdzić zamówienie u Kupującego drogą internetową. Czas ten może zostać wydłużony w przypadku, gdy wypada on w dni uznane za wolne od pracy (soboty, niedziele i święta).
3.9. Wysyłka towaru następuje następnego dnia po zgłoszeniu zamówienia z formą płatności przy odbiorze lub następnego dnia po zaksięgowaniu wpłaty na koncie Sprzedającego dla zamówień z formą płatności przelew bankowy. Wysyłka realizowana jest od poniedziałku do piątku z wyłączeniem dni świątecznych. Wysyłka roślinności realizowana jest od poniedziałku do środy z wyłączeniem dni świątecznych.
3.10. Terminy realizacji zamówień wynoszą od 1-14 dni roboczych (z wyjątkiem artykułów oznaczonych, jako towary z dłuższym terminem dostępności).
3.11. Każda transakcja będzie potwierdzana PARAGONEM (FAKTURA VAT wystawiana jest na życzenie Klienta).
3.12. Płatność za zamówiony towar może nastąpić za pobraniem przy odbiorze towaru lub przelewem na konto Sprzedającego. W przypadku płatności przelewem zamówiony towar zostanie wysłany do Klienta po wpłynięciu należności na konto Sprzedającego.
3.13. W uzasadnionych przypadkach Sklep zastrzega sobie możliwość odmowy realizacji zamówienia, ograniczenia sposobu płatności lub zażądania przedpłaty.
3.14. Towary przygotowywane na specjalne zamówienie, cięte na wymiar oraz roślinność są wysyłane wyłącznie po realizacji przedpłaty przez klienta.
 
4. PŁATNOŚĆ I TRANSPORT

4.1. Klient może wybrać następujące formy płatności za zamówione towary:

(a) płatność przy odbiorze – klient płaci za towar na miejscu w sklepie lub należność pobiera kurier bądź listonosz,
(b) przelew bankowy – standardowy przelew bankowy,
(c) przekaz pocztowy – przekaz realizowany przez Pocztę Polską,
(d) przelewem z odroczonym terminem płatności – opcja dostępna po skontaktowaniu się z działem handlowym AQUAFLORA i podpisaniu umowy,
(e) płatność w ratach - Żagiel.

4.2. Szczegółowe informacje o płatnościach (zasadach ich dokonywania i dodatkowych opłatach) znajdują się na podstronie płatności.

4.3. Przelewy i przekazy pocztowe należy przekazywać na konto:

ING Bank Śląski
05 1050 1575 1000 0090 4691 3787
AQUAFLORA
ul. Komorowska 29a/4
54-436 Wrocław

4.4. Do każdego zamówienia doliczany jest koszt przesyłki, zgodny z aktualnym cennikiem. Więcej informacji o formach dostawy znajduje się na podstronie transport. Informacja o kosztach przesyłki podawana jest każdorazowo podczas procedury zamówienia.

4.5. AQUAFLORA realizuje wysyłki za pośrednictwem firmy kurierskiej DHL oraz Poczty Polskiej. Wszelkie szczegółowe regulacje związane z przesyłką towarów określone są w regulaminach tych firm.

 

5. GWARANCJA I REKLAMACJE

5.1. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000 (Dz.U. z 2000 r. Nr 22 poz. 271 z późniejszymi zmianami), Kupujący może odstąpić od umowy kupna w terminie 10 dni (liczonych od daty otrzymania towaru) poprzez zwrot towaru w stanie niezmienionym. Jednocześnie informujemy, iż w celu dokonania zwrotu towaru niezbędny jest wcześniejszy kontakt ze Sprzedającym.

Od 25 grudnia 2014 r. w związku z wejściem w życie ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach konsumenta (Dz.U. 2014 poz. 827) art. 27, konsumentom przysługuje dłuższy czas na zwrotu towaru. Nie 10 dni, jak dotychczas, a 14 dni.

5.2. Zwracany towar nie może nosić śladów użytkowania, musi zostać dostarczony w oryginalnym opakowaniu i z kompletem wszystkich części składowych. Urządzenie oraz akcesoria nie mogą być uszkodzone, oraz nie mogą nosć jakichkolwiek śladów użytkowania. Realizację zwrotu należy wcześniej uzgodnić za pośrednictwem poczty e-mail. Towar niespełniający powyższych warunków nie zostanie przyjęty do zwrotu.

5.3. Prawo odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w wypadkach:

(a) towarów, które noszą ślady użytkowania lub mają zniszczone oryginalne opakowanie,
(b) żywych roślin,
(c) towarów przygotowywanych na specjalne zamówienie,
(d) towarów ciętych na wymiar.
 
5.4. W przypadku odstąpienia od umowy nie jest zwracany koszt przesyłki, którą odsyłany jest produkt. Klient otrzymuje zwrot kosztu towaru, z którego rezygnuje oraz koszt transportu w stronę do Klienta.
5.5. Reklamacje dotyczące uszkodzeń mechanicznych przesyłki powstałych podczas transportu będą rozpatrywane tylko i wyłącznie po sporządzeniu protokołu szkody podpisanego przez odbiorcę i dostawcę przesyłki.
5.6. W chwili odbioru Kupujący zobowiązany jest sprawdzić stan przesyłki. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane należy nie przyjmować przesyłki i w obecności kuriera sporządzić protokół szkody oraz skontaktować się jak najszybciej ze sprzedawcą w celu wyjaśnienia sprawy. Sprawdzenie przesyłki przy odbiorze jest niezbędnym warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia czy okradzenia przesyłki w transporcie.
5.7. Każdą reklamację należy zgłosić w terminie 24 godzin od odbioru przesyłki za pośrednictwem poczty e-mail jeszcze przed odesłaniem reklamowanego towaru. Nie zgłoszone wcześniej reklamacje nie będą uwzględniane a przesyłka bez nadanego numeru AQR zostanie odesłana na koszt reklamującego.
5.8. W przypadku reklamacji towaru, warunkiem rozpatrzenia reklamacji jest przesłanie towaru na adres Sprzedającego z załączonym opisem wady i kserokopią faktury VAT.
5.9. Produkt musi być dostarczony w oryginalnym opakowaniu. W przypadku braku opakowania ryzyko uszkodzenia towaru podczas transportu ponosi reklamujący. Firma AQUAFLORA zastrzega sobie możliwość odesłania reklamowanego towaru, jeśli towar został dostarczony bez kompletnej dokumentacji. Reklamowany produkt dostarczany jest do firmy AQUAFLORA na koszt klienta.

5.10. Po zakończeniu procedury reklamacyjnej produkt jest przekazywany klientowi osobiście w siedzibie firmy AQUAFLORA lub za pośrednictwem firmy kurierskiej na koszt:

(a) AQUAFLORA w przypadku uznania reklamacji (wykrycia wady produktu, która wystąpiła bez winy klienta),
(b) klienta – w przypadku nieuznania reklamacji, np. gdy wada produktu powstała na skutek nieprawidłowego użytkowania lub przechowywania itp. (z winy klienta), albo w przypadku, gdy podczas testów urządzenia w serwisie wada nie wystąpiła.
5.11. Reklamacje towaru rozpatrywane będą w terminie 14 dni roboczych od daty dostarczenia produktu do firmy AQUAFLORA. W przypadku konieczności uzyskania ekspertyzy u dostawcy termin załatwienia reklamacji może ulec przedłużeniu o 30 dni roboczych. Okres gwarancji ulega wydłużeniu o czas konieczny na naprawę.
 
6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

6.1. Firma AQUAFLORA zastrzega sobie prawo do:

(a) zmiany cen oraz ilości towarów w ofercie sklepu internetowego w ciągu dnia,
(b) wycofania poszczególnych produktów z oferty sklepu internetowego.
6.2. Wypełnienie formularza z danymi Zamawiającego równoznaczne jest ze zgodą na przechowywanie oraz przetwarzanie podanych danych osobowych do celów realizacji i rozliczania transakcji. Dane osobowe Zamawiającego będą przetwarzane wyłącznie w celu realizacji złożonego zamówienia, w tym wystawienia faktury lub rachunku i prowadzenia sprawozdawczości finansowej. Dane te są poufne i nie będą ujawniane osobom trzecim.
6.3. Złożenie zamówienia w sklepie www.aquaflora.pl oznacza zaakceptowanie postanowień tego regulaminu.
6.4. Klient ma prawo do wglądu do własnych danych osobowych oraz ich poprawek, a także usunięcia z bazy danych. W tym celu należy wysłać wiadomość z określoną dyspozycją na adres poczty e-mail. AQUAFLORA zobowiązuje się do ochrony danych osobowych zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. „O ochronie danych osobowych”.
6.5. Dane osobowe oraz dane dotyczęce zamówienia, są szyfrowane protokołem SSL.

 

6.6. W sprawach nie uregulowanych niniejszym regulaminem zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego, Ustawy z dnia 02.03.2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny.

6.7. Sprzedający zastrzega sobie prawo do zmiany niniejszego regulaminu.

6.8. Niniejszy regulamin jest częścią treści zawieranej przez sklep oraz zamawiającego klienta umowy kupna - sprzedaży. Treść regulaminu jest dla stron obowiązująca zgodnie z brzmieniem z momentu złożenia przez klienta zamówienia.

 

   Termes et conditions   Politique de confidentialité   Sécurité   ContactEsc zamyka okno
Esc zamyka okno